Kontakt

Find kontaktoplysninger på alle relevante personer i DATS:

Landssekretariatet

Vindegade 34
5000 Odense C

Tlf. 74 65 11 03
dats@dats.dk

CVR. Nr: 33 29 80 13

MobilePay: 14352

Sekretariatet

Landskonsulenter

Hovedbestyrelsen

Åbningstider:

Mandag-onsdag: Kl. 09.00 – 15.00
Torsdag: Kl. 09.00 – 14.00
Fredag: Kl. 09.00 – 13.00
Pia Longet

Pia Longet

Generalsekretær

Pia@dats.dk
Tlf. 51 88 14 49

Joan H. Skovshoved Andersen

Joan H. Skovshoved Andersen

Administrativ Koordinator

Joan@dats.dk
Tlf. 74 65 11 03

Tina Holm-Jensen

Tina Holm-Jensen

Informations- og projektmedarbejder

Tina@dats.dk
Tlf. 52 10 63 29

Poul Sørensen

Poul Sørensen

Bogholderi

Bogholder@dats.dk
Tlf. 76 20 44 13

DATS medlemmers brug af landskonsulenter

 

Alle DATS medlemmer, både personlige og grupper, kan få rådgivning telefonisk og pr. mail. Er der behov for det, kan gruppemedlemmer og konsulenter aftale ét konsulentbesøg, f.eks. i forbindelse med en krævende teaterproduktion, opstart af en særlig teateraktivitet, ombygning af scenen el.lign. I særlige tilfælde, kan der aftales yderligere konsulentbesøg/konsulentrådgivning i DATS regi. Men som udgangspunkt må scenen/gruppen efter første konsulentbesøg, selv finansiere hjælp og rådgivning, der ikke kan klares pr. tlf. og mail.

Arne Johannsen

Arne Johannsen

DATS børne- og ungdomsteaterkonsulent

Kristiansminde 19
4000 Roskilde
Tlf. 29 31 00 79
arnejohannsen@gmail.com

Peter Rafn Dahm

Peter Rafn Dahm

DATS Udviklingskonsulent

Slotsgade 4
5953 Tranekær
Tlf. 62 59 19 04
Tlf. 51 81 62 66
peter@dats.dk

Hovedbestyrelsen 2019 – 2020

Her kan du se, hvem der sidder i DATS hovedbestyrelse

Pia Bredow

Pia Bredow

Formand

Gunderupvej 20
9260 Gistrup

Tlf.: 51 52 11 62
piabredow@gmail.com

Ege Juul Nielsen

Ege Juul Nielsen

Næstformand

Højskolevej 8
5856 Ryslinge

Tlf.: 28 68 23 29
ege@urirys.dk

Jens Damsager Hansen

Jens Damsager Hansen

Grønnehøj 19, st.tv
2720 Vanløse

Tlf.: 21 21 13 89
jens@damsager.nu

Thorbjørn Schunck

Thorbjørn Schunck

Thulevej 17
6715 Esbjerg

Tlf.: 61 51 93 97
toschunck@gmail.com

Michael Amtoft

Michael Amtoft

Søndergade 3, 1. sal
7760 Hurup

Tlf.: 60 18 83 56
michael@starsound.dk

René Foshammer

René Foshammer

Vester Allé 11, Hammerum
7400 Herning
Tlf.: 23 30 81 91
replikken@me.com

Nina Spile

Nina Spile




nina.spile93@gmail.com

Christina Mattson

Christina Mattson

1. suppleant

Rosenhøj 15F
8260 Viby J
Tlf.: 20 89 36 50
christina@mattson.dk

Rebecca Sandell Ytzen

Rebecca Sandell Ytzen

2. suppleant

Hørsholmsgade 26, 1.th.
2200 København N
Tlf.: 28 73 49 07
rebeccaytzen@hotmail.com

Få nyheder fra DATS
Tilmeld dig