Kontakt

Find kontaktoplysninger på alle relevante personer i DATS:

Landssekretariatet

Vindegade 34
5000 Odense C

Tlf. 74 65 11 03
dats@dats.dk

CVR. Nr: 33 29 80 13

Sekretariatet

Lands-konsulenter

Hoved-bestyrelsen

Lokale teater- konsulenter

Sociale medier

Åbningstider:

Mandag-onsdag: Kl. 09.00 – 15.00
Torsdag: Kl. 09.00 – 14.00
Fredag: Kl. 09.00 – 13.00
Pia Longet

Pia Longet

Generalsekretær

Pia@dats.dk
Tlf. 51 88 14 49

Joan H. Skovshoved Andersen

Joan H. Skovshoved Andersen

Administrativ Koordinator

Joan@dats.dk
Tlf. 74 65 11 03
Tina Holm-Jensen

Tina Holm-Jensen

Informations- og projektmedarbejder

Tina@dats.dk
Tlf. 52 10 63 29
Poul Winther

Poul Winther

Bogholder

Bogholder@dats.dk
Tlf. 26 28 41 22

DATS medlemmers brug af landskonsulenter

Alle DATS medlemmer, både personlige og grupper, kan få rådgivning telefonisk og pr. mail. Er der behov for det, kan gruppemedlemmer og konsulenter aftale ét konsulentbesøg, f.eks. i forbindelse med en krævende teaterproduktion, opstart af en særlig teateraktivitet, ombygning af scenen el.lign. I særlige tilfælde, kan der aftales yderligere konsulentbesøg/konsulentrådgivning i DATS regi. Men som udgangspunkt må scenen/gruppen efter første konsulentbesøg, selv finansiere hjælp og rådgivning, der ikke kan klares pr. tlf. og mail.

Peter Rafn Dahm

Peter Rafn Dahm

DATS Udviklingskonsulent

Slotsgade 4
5953 Tranekær
Tlf. 62 59 19 04
Tlf. 51 81 62 66
peter@dats.dk
Arne Johannsen

Arne Johannsen

DATS børne- og ungdomsteaterkonsulent

Tinghusvej 21, 2.tv.
4000 Roskilde
Tlf. 29 31 00 79
arne@dats.dk

Se Arne og Peter fortælle om deres konsulentarbejde:

 

Hovedbestyrelsen 2020 – 2021

Her kan du se, hvem der sidder i DATS hovedbestyrelse

Pia Bredow

Pia Bredow

Formand

Aalborg området

Tlf.: 51 52 11 62
piabredow@gmail.com

Ege Juul Nielsen

Ege Juul Nielsen

Næstformand

Fynsområdet

Tlf.: 28 68 23 29
ege@urirys.dk

Jens Damsager Hansen

Jens Damsager Hansen

Bestyrelsen

Københavnsområdet
Tlf.: 21 21 13 89
jens@damsager.nu
Thomas Andersen

Thomas Andersen

Bestyrelsen

Fynsområdet

Tlf.: 60 65 35 67
tt.strandby@hotmail.com 

Michael Amtoft

Michael Amtoft

Bestyrelsen

Nordvestjyskområdet

Tlf.: 60 18 83 56
michael@starsound.dk

René Foshammer

René Foshammer

Bestyrelsen

Ringkøbingområdet

Tlf.: 23 30 81 91
replikken@me.com

Christina Mattson

Christina Mattson

Bestyrelsen

Aarhusområdet
Tlf.: 20 89 36 50
christina@mattson.dk 
Christine Juul Johansen

Christine Juul Johansen

1. suppleant

Fynsområdet
Tlf.: 41 18 99 92
c.juul.j@gmail.com 
Yasmin Ben-Kisos

Yasmin Ben-Kisos

2. suppleant

Aarhusområdet

Tlf. 42 17 69 08
yasmin@quonga.dk 

Mød os på de sociale medier

Her kan du se vores Facebookside og -grupper samt vores Instagram.

facebook
facebook

DANSK AMATØR TEATER OG SCENEKUNST

Facebook-side som bliver opdateret med nyheder indenfor alt med teater.
facebook
facebook

DATS PLAKATSØJLEN

Facebook-gruppe som kan bruges til at reklamere for forestillinger m.m.
facebook
facebook

DATS BØRN OG UNGE DIALOG

Facebook-gruppe til dialog omkring børne og unge arbejdet.
facebook
facebook

DATS BØRN OG UNGE

Facebook-gruppe hvor der kommer nyheder om teaterforestillinger m.m. for børn og unge.
facebook
facebook

DATS RAMPELYSET

Facebook-side for vores medlemsblad Rampelyset
facebook
facebook

DATS MEDLEM TIL MEDLEM

Facebook-gruppe hvor vores medlemmer kan stille spørgsmål.
facebook
facebook

DATS FORUM FOR TEKNIKERE & PRAKTIKERE

Facebook-gruppe for personer bag scenen.
facebook
facebook

DATS SØNDERJYSK KREDS

Facebook-side med teaternyheder fra Sønderjylland.
facebook
facebook

DATS NORDVESTJYSK KREDS

Facebook-gruppe med teaternyheder fra Nordvestjylland.
instagram
instagram

DATSTEATER

Vores Instagram som bliver opdateret med teaternyheder.
instagram
instagram

RAMPELYSET

Instagram-side for vores medlemsblad Rampelyset

Få nyheder fra DATS
Tilmeld dig